Monday, 20 October 2014

Signal festival in Prague / 16.-19.10.14

   Ahoj!
   Od čtvrtka do neděle proběhnul v Praze Signal Festival. Protože jsem zrovna nebyla ten víkend v práci, rozhodla jsem se toho využít a jít se podívat alespoň na několik expozic. Nečetla jsem program, nehledala jsem si instalace, tudíž jsem neměla ani žádná očekávání. Šli jsme od Národního divadla směrem ke Staroměstské, potom přes most a zpět po druhé straně řeky až k Palackému náměstí a pak zase zpátky po druhé straně řeky. 
   Jak už to tak bývá, některé instalace byly lepší a jiné zas horší. Tak jako většinu mě asi nadchla hlavně světelná show promítaná na kostel na Náměstí Míru, která byla bezkonkurenční. Trošku mě mrzí, že jsme nešli přes Staromák a neviděli expozici, která byla tam. Zato se mi moc líbily "blikající balónky" doprovázené hudbou. Kdo by se chtěl dozvědět o jednotlivých instalacích více, může se podívat zde
   Osobně se mi celá akce moc líbila a byla bych jen ráda, kdyby takových akcí bylo v Praze víc.

   Hey!
   In the last week from Thursday to Sunday there was a light festival in Prague. I wasn't working that weekend, so I went on Friday to have a look and take some photos. I didn't have any expectations, as I didn't look on the festival programme. 
   Some of the the installations were better and some of them were a little bit worse, but overall it was a good experience. As many of people I thought that probably the light show projected on the walls of the church was the best. Also I really like the balloons blinking as the music played nearby. If you'd like to know more about this event, you can have a look here
   Personally I really liked this event and I would be glad if there would be more events like this one.CRYSTALLATION - Jaroslav Bejvl ml.


Prague Castle


THE POOL - Jen Lewin


CYCLIQUE - Maxime Houot & Nohista


FLOW - Andrej Boleslavský & SIGNAL Lab


SPEEDERMAN - David ČernýEVOLUCE - Onionlab

Zúčastnili jste se Signal Festivalu? Jaká instalace se vám líbila nejvíc?
Can you recommend any similar events to this one?

4 comments:

 1. moc pěkný fotky:)
  www.andreykab.blogspot.cz

  ReplyDelete
 2. Looks so fun - I'd love to visit Prague! :)

  Style Sunrise☀

  :)
  x

  ReplyDelete
 3. Aj, další akce kterou jsem propásla O.o Ty bálonky se mi líbí nejvíc, prostě balonky napuštěné heliem, to je moje :D

  ReplyDelete